ستار فرزند سوم خانواده و متولد ۱۵ خرداد سال ۱۳۶۲ است. تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته مدیریت بازرگانی گذراند ودر سال 81 به استخدام سپاه پاسداران در آمد .ستار عاشق اهل‌بیت (ع) بود، ارادت عجیبی به مولا علی (ع) و امام حسین (ع) داشت همیشه می‌گفت خاستگاه من عراق است اهل‌بیت پیامبر (ص) در عراق هستند و چه افتخاری بالاتر از این‌که در رکاب اهل‌بیت (ع) باشم.
شهید در مدت ۲ سال گذشته مرتب برای انجام مأموریت‌های محوله به عراق سفر می‌کرد .

و پیش از سفر به سوریه دریکی از مأموریت‌های خود در عراق نیز در معرض خطر قرار گرفت اما به لطف الهی خطر از ایشان رفع شد.
خواهر شهید در بیان چگونگی اعزام شهید ستار عباسی به سوریه گفت: پیش از اعزام فرمانده ستار در جمعی از کارکنان مجموعه اعلام می‌کند که در سوریه نیاز به یک نفر داریم و در میان آن جمع ستار برمی‌خیزد و می‌گوید من حاضرم می‌روم ولی شهید می‌شوم و دیگر باز‌نمی‌گردم، اصرار فرمانده برای منصرف ساختن ایشان بی‌فایده بود و در جواب به فرمانده‌اش گفت؛ توقع دارید که از شهادت بگذرم؟

این شهید والامقام دریکی از مأموریت‌های محوله خود در سوریه به هنگام تحویل نوبت خود مورد اصابت ترکش خمپاره از سوی دشمنان اسلام قرار گرفت و در روز ۲۵ آبانماه سال 94به درجه رفیع شهادت نائل آمد و ثابت کرد که سرباز حقیقی ولایت است.
عباسی پایبندی به نماز اول وقت و پاکی چشم را دو خواسته شهید عنوان کرد و گفت: ایشان در وصیت‌نامه خود به نماز اول وقت و چشم‌پاکی تأکید بسیار دارند و این دو را کلید ورود به بهشت بیان کردند.
خواهر شهید پایبندی وی به نماز اول وقت را خواسته شهید ستار عباسی عنوان کرد و افزود: ستار همیشه حرف حق را می‌زد و در برابر ناحق می‌ایستاد باوجود اینکه وضعیت مالی خوبی نداشت اما تا می‌توانست دستگیر نیازمندان بود و دست رد به سینه کسی نمی‌زد.
همسر شهیدش گفت: پیش از اعزام به سوریه شبی سراسیمه از خواب بر خواست و حال عجیبی داشت به من گفت خواب عجیبی دیدم حتماً شهید می‌شوم.
اثربخشی شهید در جلوگیری از سقوط یک شهر استراتژیک

سردار ساکی از فرماندهان شهید می گوید: اگر شهید عباسی در یکی از عملیاتهای مهم مقابله با تروریستها حضور نداشت بدون تردید یکی از حساس ترین شهرهای سوریه سقوط می کرد و تبعات آن بسیار سنگین می بود.

این فرمانده ارشد نظامی تصریح کرد: بعد از این عملیات ژنرال های نظامی ارتش سوریه به شهید عباسی پیشنهاد همکاری در قالب این ارتش با مزایای خاص را دادند که پاسخ این شهید بزرگوار حقیقتا درس آموز بود.

وی ادامه داد: شهید عباسی با بصیرتی عمیق در قبال این پیشنهاد می گوید من سرباز ولایت فقیه هستم و جز در این لباس نمی توانم خدمت کنم چرا که همه ایمان و توانایی من در سربازی برای ولایت است.

فرمانده گروه ۶۲ توپخانه مومنون با اشاره به اینکه متاسفانه در تاریخ صدر اسلام در زمان امام حسین (ع) و حتی امروز هم داریم افرادی را که برای ولی خود در قبال ماندن شرط گذاشتند گفت: شهید عباسی کسی است که سردار قاسم سلیمانی برای همین ایمان او بر دستانش بوسه زده است .

ماجرای سلام دادن شهید به امیرالمومنین (ع)در بیهوشی :

ساکی  با اشاره به خاطره ای از شهید عباسی  اظهار داشت: روزی بعد از جراحت دست شهید عباسی مورد عمل جراحی قرار گرفت که بعد از به هوش آمدنش در جای خود نشست و چنان که حضور کسی را حس کند دست را بر سینه گذاشت و گفت ” السلام علیک یا امیرالمومنین (ع) “