نامزدهای دومین دوره جوایز بین‌المللی بازی‌های موبایل (به‌اختصار IMGA) معرفی شدند که نام ۱۶ بازی ایرانی نیز در بین آنهاست.

۱۶ بازی ایرانی نامزد جشنواره معتبر IMGA خاورمیانه شدندبه گزارش صالحین ناحیه دالاهو به نقل ازحوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  جشنواره معتبر IMGA قدیمی‌ترین رویداد مختص بازی‌های موبایل در دنیاست و سابقه آن به سال 1384 برمی‌گردد. از سال گذشته نیز منطقهخاورمیانه به مسابقات آن اضافه شده است. به جز خاورمیانه سه نسخه دیگر از این جشنواره با عناوین چین، جنوب شرقی آسیا و جهانی برگزار می‌شود.

از بین ۵۲ نامزد این جشنواره، ۱۶ اثر به بازی‌سازان ایرانی اختصاص دارد. با این حساب تعداد آثار ایرانی که توانسته‌اند نامزد این جشنواره شوند بیش از دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه است که نشان می‌دهد صنعت بازی‌سازی ایران پیشتاز است.

پس از اطلاع‌رسانی به بازی‌سازان در مورد این جشنواره، آن‌ها آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کردند و هم‌اکنون تلاش بازی‌سازان کشور برای تولید بازی‌های باکیفیت مورد استقبال داوران IMGA نیز قرار گرفته است که در ادامه می‌توانید لیست ۱۶ بازی‌ ایرانی منتخب این دوره را مشاهده نمایید:

-4Wheelers ساخته شده توسط Ordibehesht Studio

-Ancients Revival ساخته شده توسط Anashid Games

-Around Mars ساخته شده توسط Appinu Studio

-Clown: Legendary Theater ساخته شده توسط Game Origins

– لایو تی‌وی تایکون – Live TV Tycoon ساخته شده توسط Acid Green Games and Sourena Games

– پسرخوانده – Mafioso ساخته شده توسط Paeezan Game Studio

– پرسیتی – PerCity ساخته شده توسط Turned On Digital

– خروس جنگی – Rooster Wars ساخته شده توسط Medrick Fze

– Shadow Racer ساخته شده توسط Noa Games

-Spring Farm ساخته شده توسط Medrick Fze

– Super Sheep ساخته شده توسط Appinu

– The Ballion ساخته شده توسط Lexip Games

– قفس – The Cage ساخته شده توسط Mental Studio

– بدو دهقان بدو – Run Dehghan Run ساخته شده توسط TeeToTum Entertainment

– نبرد اساطیر – Battle of Legends ساخته شده توسط Trixmen Studios

– نجات قلعه – Save Castle ساخته شده توسط Dream Rain

در مرحله اول داوری، علاقه‌مندان می‌توانند به بازی‌ها رای بدهند. برای رای‌دهی به بازی‌های ایرانی می‌توانید از طریق آدرس ( http://mena.imgawards.com/winners-nominees/2nd-imga-mena ) اقدام نمایید.

دومین دوره مسابقات IMGA در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، ۲۰ آبان ماه در کشور عمان برگزار می‌شود و برندگان این مسابقه در رقابت جهانی نیز شرکت داده می‌شوند.

منبع : بنیاد ملی بازی های رایانه ای