فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در اثر وقوع سیل در فروردین امسال ۴۴ نقطه در حوزه راه‌های اصلی و فرعی غیر شریانی و راه‌های روستایی دچار لغزش و ریزش و رانش شده‌اند که جسم و رویه راه آنها تخریب شده است.

وی درباره فهرست پروژه‌های آسیب دیده از سیل طرح روکش آسفالت و ایمن سازی راه‌های اصلی افزود: در این میان ۲۱۰ کیلومتر آسفالت گرم و به همین اندازه لکه گیری در مناطق روانسر، جوانرود، کرمانشاه، ثلاث باباجانی، پاوه، دالاهو، صحنه، سرپل ذهاب، هرسین، قصرشیرین، سنقر، گیلانغرب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اعتبار پیشنهادی برای اجرای عملیات مذکور را ۴۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی همچنین درباره فهرست پروژه‌های آسیب دیده از سیل طرح روکش آسفالت و ایمن سازی راه‌های اصلی و فرعی و غیر شریانی خاطرنشان کرد: در این میان نیز ۱۸۳ کیلومتر آسفالت گرم، ۲۰۹ کیلومتر لکه گیری، ۶۴ کیلومتر ماسه آسفالت، ۱۲ کیلومتر بازیافت و ۱۸۲ کیلومتر درزگیری انجام شده است.

کرمی میزان اعتبار پیشنهادی برای اجرای عملیات روکش تقویتی و حفاظتی در پروژه‌های مذکور را ۵۶ میلیارد و ۱۶۶ میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: این پروژه‌ها در محورهای سنقر، کرمانشاه، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین و هرسین در دست اجرا است.