به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سکینه اشرفی در مراسم در مراسم پنجاهمین سالگرد سالگرد تاسیس و افتتاح پروژه‌های سازمان نوسازی شهر تهران که عصر امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر هم اکنون در سال اول اجرای برنامه سوم توسعه شهری تهران قرار داریم. این برنامه سه هدف مهم در سه سطح شهر، منطقه و محله دیده شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های ما برنامه‌ریزی برای محلات است، که در این راستا قصد داریم برنامه‌ریزی با مردم به جای برنامه‌ریزی برای مردم را در پیش بگیریم که خوشبختانه در آستانه محقق شدن آن قرار داریم.

معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران با بیان این که امروز تبیین وضعیت موجود محلات را در دست داریم، به رونمایی از سامانه پیشخوان توسعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این پیشخوان در اختیار اعضای شورای شهر تسهیل‌گران، شهردار و معاونان شهردار قرار خواهد گرفت.

عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران نیز در این مراسم ضمن رونمایی از سامانه پیشخوان توسعه محلات، گفت: این سامانه به منظور کنترل توسعه‌ای محلات شهر تهران راه‌اندازی شده است. اطلاعات مربوط به هر محله در 4 بعد بارگذاری شده و نوسازی محلات را به صورت آنلاین می‌توان روی آن مشاهده کرد.

به گفته گلپایگانی این سامانه می‌تواند مبنای برنامه‌ریزی توسعه محلات باشد و همه محلات را به یکدیگر مقایسه کرد.

به گزارش تسنیم در این مراسم همچنین از سری اول کتاب‌های محلات شهر تهران در قالب 8 جلد که مربوط به تاریخچه محلاتی چون ایران، فرحزاد، جوادی و بریانک است، رونمایی شد.