مسئول پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان کرمانشاه پیش بینی کرد: امسال تولید 1500 تنی محصولات شیلاتی را در پروژه های پرورش ماهی در قفس استان داشته باشیم.
 
سعید بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به در برنامه بودن توسعه پروژه های پرورش ماهی در قفس در استان کرمانشاه، افزود: بر اساس برنامه ‌ریزی های انجام شده امسال میزان تولیدات شیلاتی استان در این پروژه ها باید از 1050 تن سال گذشته به 1500 تن برسد.
 
بابایی ادامه داد: در برنامه داریم تا میزان تولید ماهی در پروژه‌های پرورش ماهی در قفس استان را در سنوات آتی به بیش از دو هزار تن در سال برسانیم.  
 
مسئول پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سال گذشته در سدهای زاگرس گیلانغرب، شهدای گمنام(تنگ حمام)  سرپل ذهاب، جامیشان  سنقروکلیایی و سد شرکت پیوند بیستون پارس قصرشیرین پروژه های پرورش ماهی در قفس اجرا شد، افزود: امسال در تلاشیم تا تعداد قفس های این سدها را بیشتر کرده و از این طریق ظرفیت تولید را بالا ببریم.
 
بابایی گفت: در پروژه های پرورش ماهی در قفس سدهای شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب که در مناطق گرمسیری استان واقع شده اند، انواع ماهیان خاویاری و گرمابی پرورش داده می شود، ضمن اینکه در سدهای دو شهرستان سنقر کلیایی و گیلانغرب نیز ماهیان سردابی مثل قزل آلا پرورش داده می شود.
 
 بابایی سپس با بیان اینکه اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس در دو سد دیگر استان شامل سدهای زمکان  دالاهو و شرفشاه سنقروکلیایی در برنامه امسال قرار دارد، گفت: مطالعات مربوط به اجرای پروژه های پرورش ماهی در قفس در این دو سد به اتمام رسیده و هردو پروژه وارد فاز اخذ مجوز و اجرا شده اند و امیدواریم امسال وارد فاز تولید شوند.