یک معدن دار کرمانشاهی گفت: در این شرایط سخت تحریم و سالی که مزین به نام رونق تولید است بهتر است که معدن داران را حمایت کنیم.
احسان صادقی در گفتگو با خبرنگار روزنامه باختر در خصوص مطالبی که در فضای مجازی تحت عنوان تخریب منابع طبیعی در دالاهو عنوان شده، اظهارکرد: این معدن حدودا بیست سال پیش به عنوان محدوده معدنی در سازمان منابع طبیعی ثبت شده و در تاریخ ۲۱/۲/۹۴ به شماره پروانه ۶۹۱۷/۱۲ صادره از آن اداره به بنده تحویل داده شد و اداره کل منابع طبیعی در جوابیه استعلام تاریخ ۱۹/۷/۹۶ به شماره ۳۵۳۷/۱۷/۹۶ موافقت خود را اعلام کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در محدوده قانونی فعالیت دارم و به صورت هفتگی ادارات مرتبط صنایع و معادن و اداره منابع طبیعی رسیدگی و بازرسی از معدن را انجام می دهند.
صادقی تصریح کرد: در حال حاضر در این معدن سنگ حدود ۴۰ نفر مشغول به کار هستند که با وجود تحریم های موجود بنده سالانه مقدار زیادی از این سنگ را به کشور عراق، بحرین و لبنان صادر می کنم و نیز در کشور به طور مستقیم با احتساب کارخانه های فعال نسبت به برش این سنگ حدود ۲۰۰ نفر اشتغال زایی دارد و به صورت غیر مستقیم، حدود ۵۰۰ نفر با فعالیت این معدن نان آور خانواده خود هستند.
وی یادآور شد: با توجه به اوضاع اقتصاد فعلی که بسیاری از معادن بنا به دلایلی در تعطیلی بسر می برند بجاست که از فعالیت های معدن داران حمایت به عمل آید.