به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، امروز در مراسم ویژه سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر که با حضور نیروهای مسلح در باغ رضوان و گلزار شهدای مرند برگزار شد، اظهار داشت: خرمشهر پس از ۵۷۸ روز از چنگال رژیم بعثی عراق رهایی پیدا کرد، علاوه بر خرمشهر، روزهای مقاومت دیگری از جمله ۴ خرداد روز دزفول قهرمان و ۵ خرداد روز مقاومت حزب الله لبنان را پیش رو داشتیم که ارتش صهیونیستی با ذلت وادار به شکست شد.

وی با اشاره به اینکه خرمشهر قله مقاومت دفاع مقدس بود، تاکید کرد: صدام در زمان جنگ در فکر پیشروی چندروزه به خاک ایران بود، اما با مقاومت نیروهای مسلح و مردم، ارتش صدام شکست خورد و آزادسازی خرمشهر نقطه طلایی آن روزها بود.

امام جمعه مرند با بیان اینکه خرمشهر را نماد پایداری و مقاومت دانست و ادامه داد: امروز نیز مانند ایام دفاع مقدس، به فرهنگ و تفکر بسیجی نیاز داریم، امروز مقاومت تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمن است.

وی خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کردند با اتمام جنگ، مأموریت بسیج پایان یافته، در حالیکه امروز استفاده از تفکر بسیجی برای تشکیل حکومت بزرگ اسلامی در جهان و هسته‌های مقاومت در برابر دشمن، از اهداف و شعارهای راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با بیان اینکه مقاومت سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورهای اسلامی مدیون روح بسیجی است، عنوان کرد: اگر نیروهایی با تفکر بسیجی امروز در منطقه خاورمیانه شکل گرفته در کشورهایی مثل فلسطین و لبنان و عراق و یمن، دشمن در برابر جبهه مقاومت زمین گیر شده از دوراندیشی امام خمینی (ره) نشأت می‌گیرد.

امام جمعه مرند اظهار داشت: ما نباید ذره‌ای از تفکر بسیجی و امام راحل غفلت کنیم زیرا که کوچک‌ترین غفلت ما، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای اسلام و کشور وارد کند.

وی در پایان اذعان داشت: ملت ایران مثل گذشته، با سلاح مقاومت و ایمان راسخ به تفکر بسیجی در تلاش برای رسیدن به پیروزی و تشکیل دولت و تمدن اسلامی است.