معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اختصاص قریب دو میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی برای تکمیل زیرساخت های گردشگری شش نقطه گردشگرپذیر استان خبر داد. 


اصغر رشنو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: شناسایی مناطق مستعد گردشگرپذیر استان و تلاش برای تکمیل زیرساخت آنها جهت جذب گردشگران از جمله اهدافی است که همسو با سیاست های سازمان میراث فرهنگی در دستور کار قرار داده ایم. 

وی افزود: در این راستا در کنار 50 منطقه نمونه گردشگری استان که باید زیرساخت های آنها را تکمیل کنیم، تعدادی سراب و منطقه گردشگرپذیر را شناسایی کرده ایم که اقدامات مناسب برای رفاه گردشگران را در این مناطق بزدوی آغاز خواهیم کرد. 

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان سراب گلویج در سنقر، سراب هرسم در اسلام آبادغرب، روستای ژالگه در دالاهو، سراب هالان در صحنه، مطالعه ایجاد طرح های گردشگری در حاشیه سد داریان در پاوه و راه منتهی به آبشار پیران در سرپلذهاب را از جمله این مناطق شناسایی شده عنوان کرد و گفت: جمعا برای تکمیل زیرساخت های این شش نقطه قریب دو میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است. 

وی در ادامه سراب گلویج را یکی از مناطق مستعد گردشگری در شهرستان سنقر خواند و گفت: پرآبی و مشرف بودن این سراب به سد زیبای جامیشان و نیز حفظ بافت سنتی روستای گلویج باعث تبدیل شدن این منطقه به تفرجگاهی برای گردشگران شده، لذا به منظور رفاه حال گردشگران اقدامات زیرساختی و محوطه سازی خوبی را با اعتبار 330 میلیون تومان در این منطقه آغاز خواهیم کرد. 

رشنو یادآور شد: در بحث فراهم کردن اسکان گردشگران نیز در این منطقه تسهیلات مناسبی را در اختیار مردم روستا قرار می دهیم تا اقدام به راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی کنند. 

وی همچنین بابیان اینکه مشرف بودن روستای ژالگه به دره ها و پرتگاه های عمیق و نیز آبشار زیبای پیران این روستا را منحصر بفرد کرده، گفت: همچنین سراب هرسم، سراب هالان، حاشیه سد داریان و راه منتهی به آبشار پیران نیز هرکدام ظرفیت های خاص گردشگرپذیری دارند که برای نشان دادن این ظرفیت ها و رونق گردشگری در این مناطق برنامه های خوبی تدارک دیده ایم.