به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نيروگاه سيكل تركيبي دالاهو با ظرفيت اسمي 910 مگاوات و متشكل از دو واحد گازي 310 مگاواتي كلاسF، دو واحد بويلر، يك واحد بخار 290 مگاواتي و سيستم خنك‌كاري ACC  است. اين نيروگاه با سرمايه‌گذاري شركت فراب به روشB.O.O   (ساخت، مالكيت و بهره‌برداري) و با هدف تأمين بخشي از تقاضاي رو به‌ رشد انرژي برق در كشور، در حال احداث است.
احداث اين نيروگاه با استفاده از واحدهاي جديد با راندمان بالا (56 درصد) صورت گرفته و از ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد آن، مي‌توان به ساخت داخل بودن 49 درصد تجهيزات نيروگاه و طراحي و اجراي سازه خنك‌كن اصلي با پایه بتنی اشاره كرد كه در دي‌ماه 1397، به‌عنوان «پروژه برتر بتنی كشور» از طرف مرکز تحقیقات بتن معرفی و مورد تقدير قرار گرفت.
راه‌اندازي نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو، علاوه بر كمك شاياني كه به افزايش توليد برق در كشور و تأمين برق مورد نياز در پيك مصرف سال 1398 مي‌کند، رونق و پيشرفت اقتصادي منطقه غرب كشور و همچنين ايجاد كسب و كار براي جوانان تحصيلكرده بومي را به دنبال دارد.
اين نيروگاه پس از نيروگاه سيكل تركيبي شيركوه يزد، دومين نيروگاه سيكل تركيبي احداث‌شده با سرمايه‌گذاري شركت فراب محسوب مي‌شود.