به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند عصر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری دالاهو در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: آقای محمدی تجارب بسیار خوبی در اداره چند فرمانداری دارند و در دوران مسؤولیت مشاور اینجانب به خوبی نشان دادند که فردی پیگیر و دارای شناخت از مسائل استان و شهرستانها هستند و توانایی لازم را برای رفع موانع توسعه دالاهو دارند.

وی اضافه کرد: آقای حیدری فرماندار سابق دالاهو نیز، همواره مطالبه‌گر حقوق و منافع شهرستان بودند که تلاش‌های ارزشمندی را در این راستا انجام دادند. امیدواریم با این سوابق خوب در مسؤولیت جدید و فرمانداری اسلام‌آبادغرب نیز همچنان موفق باشند.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: مردم شریف دالاهو در ایام زلزله همکاری و همراهی مثال زدنی و مطلوبی با مسؤولین داشتند. مردم دالاهو، محکم و منظم در مدیریت بحران زلزله نقش فعال ایفا کردند و تصاویری زیبا از همدلی میان مردم و مسؤولین خلق کردند.

وی اضافه کرد: جمعیت اهل حق در طول تاریخ و به ویژه در دوران جمهوری اسلامی، همواره اثبات کرده‌اند که مردمانی نجیب، شریف و بااصالت هستند.

بازوند تصریح کرد: در زلزله ۲۱ آبان ۹۶ در مجموع ۱۲۵ هزار خانه، واحدهای صنفی، آموزشی، بهداشتی و جایگاه دام تخریب شد که به وضوح عمق و وسعت این حادثه طبیعی را نشان می‌دهد.

وی افزود: کار بازسازی واحدهای روستایی تقریباً به پایان رسیده و تا پایان سال جاری هم، سیمای شهرهای زلزله زده نیز شکل و شمایل نوین خود را خواهند یافت که نشان‌دهنده سرعت عمل مطلوب در بازسازی مناطق زلزله زده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: تحریم‌های ظالمانه، گلوگاههای اقتصادی کشور را هدف قرار داده و رژیم ایالات متحده هر جا که منابع مالی برای جمهوری اسلامی سراغ داشته است، به مثابه یک تروریسم اقتصادی تمام‌عیار، سعی در تحت فشار قرار دادن نظام و ملت ایران دارد، اما ملت بزرگ ایران می‌دانند که راه مقابله با این موضوع، عمل به شعار سال و تلاش در راستای رونق تولید است.

وی تاکید کرد: فرمانداران باید با برش شهرستانی سند اشتغال و در نظر داشتن ظرفیت‌های شهرستان تحت مدیریت خود، در راستای ایجاد اشتغال حرکت مستمر و جدی داشته باشند. ملاک کاهش آمار بیکاری، نرخ اشتغال خالص است که در ارزیابی عملکرد فرمانداران محوری‌ترین موضوع محسوب می‌شود.

بازوند در ادامه با اعلام اینکه موضوع احداث بیمارستان دالاهو از مطالبات جدی و به حق مردم شهرستان دالاهو است، گفت: به هر شکل ممکن این مطالبه مردمی را محقق خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: منطقه ریجاب از بکرترین و شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری استان و حتی کشور است که می‌تواند در طرح گردشگری «کرمانشاه ۲۰۲۰« نقشی چشمگیر داشته باشد.

استاندار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: موانع تحقق طرح گازرسانی شهر ریجاب را باید در اسرع وقت برطرف کنیم.
شهرستان دالاهو با ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده و مرکز این شهرستان، شهر هشت هزار نفری کرندغرب است.