به گزارش صالحین ناحیه دالاهو, ماموستا توفیق امام جمعه اهل سنت ریجاب با حجت الاسلام محمدی مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه دالاهو دیداروسخنانی پیرامون وحدت بیان کردند.

 

حجت اسلام محمدی بااشاره به آیاتی ازکلام الله مجید گفت:خداوندمتعال درسوره مبارکه آل عمران آیه ۱۰۳می فرمایدواعتصموابحبل الله جمیعا ولاتفرقوا یکی‌ از آموزه‌های‌ مهم‌ قرآن‌ کریم‌ وحدت است.

 

 

وی تصریح کردهر چند واژه «وحدت» در قرآن به کار نرفته، اما با مضمون و محتواى دیگر آمده است. در آیه 103 آل عمران آمده است: “نعمت خدا بر خویشتن را بیاد آرید، آن گاه که دشمنان یکدیگر بودید، پس میان دل هاى شما الفت و مهربانى انداخت تا به لطف او برادران هم شدید.”

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درناحیه دالاهو ادامه داد :در حقیقت روش و منش الهى این است که از یک طرف مردم را به سعادت و علم و عمل دعوت مى کند و از طرف دیگر، از جهل، تفرقه و دشمنى بر حذر مى دارد. دشمنى در بین مردم عرب به خاطر تعصبات قومى، ریشه اى دیرینه داشته است، اما اسلام با بر شمردن هدف خلقت انسان و رسیدن به لقاء الله و وسیله و ابزار دانستن زندگى دنیوى آنها را به برادرى و برابرى دعوت کرد.

 

وی افزود:قرآن علاوه بر تأکید بر وحدت مسلمانان، در آیه 64 آل عمران به آنان توصیه مى نماید که با پیروان ادیان دیگر نیز بر اساس کلمه توحید، متحد باشند: ” بگو: ای اهل کتاب، بیایید از آن کلمه حق که میان ما و شما یکسان است پیروی کنیم که به جز خدای یکتا را نپرستیم ، و چیزی را با او شریک قرار ندهیم.”

 

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد:به همین دلیل اختلافات جزیی نباید مانعی برای وحدت و همدلی بین مسلمانان باشد. مسلمانان فرهنگ مشترکی داشته و از یک نوع‏ جهان بینی برخوردار هستنند. همه آنان خدای یگانه را می‏ پرستند و به‏ نبوت رسول اکرم (ص) ایمان دارند.

 

وی درپایان گفت:کتاب همه قرآن و قبله آنان کعبه‏ است، مسلمانان با هم و مانند هم حج می‏ گزارند و مانند هم نماز می‏ خوانند و مانند هم‏ روزه می‏ گیرند و مانند هم تشکیل خانواده می‏ دهند و داد و ستد می‏ نمایند و کودکان خود را تربیت می‏ کنند و اموات خود را دفن می‏ نمایند . و جز در اموری جزئی ، با هم اختلاف چندانی ندارند .